AKTUALNOŚCIZąbki zdobyte, edycja wojewódzka PP nasza!
2017-11-17 Mazur Karczew Aktualności 1

Ząbki zdobyte, edycja wojewódzka PP nasza!

Pierwszą połowę korzystniej zaczęli gospodarze. Dwukrotnie na wysokości zadania stanął jednak Krzysztof Głasek. Po pierwszych minutach mecz się wyrównał, a gra Mazura zaczęła się coraz bardziej zazębiać. Najbliższy gola był w 31' Marcin Raszka, ale z kolei dobrze w bramce zachował się Krzyżewski. Niestety w 43' straciliśmy bramkę do szatni. Akcja Dolcanu zakończyło dogranie z lewej strony wzdłuż bramki, a Cichowski musnął ją, trafiając w krótki róg do bramki. W ostatnich sekundach 1.połowy mogliśmy przegrywać 0-2. Napastnik Dolcanu przelobował w sytuacji sam na sam Głaska, ale na szczęście futbolówka skozłowała nad poprzeczkę.

Po zmianie stron Mazur szybko odrobił straty. W 52' Raszka przyszarżował lewą stroną. Dorzucił piłkę w pole karne, a zamykający akcję po prawej stronie Patryk Dąbkowski skutecznie wpakował ją do bramki. W 55' doskonale w sytuacji sam na sam zachował się Głasek, a po chwili po raz kolejny lob Dolcanu minął naszą bramkę. W tej części gry lepiej wyglądał Mazur. W 61' piękny strzał oddał Kamil Gałązka, ale piękną paradą popisał się Krzyżewski. W 67' wyszliśmy na prowadzenie. Po przechwyceniu piłki wyprowadziliśmy kontrę. Bylak do Gałązki, ten do Raszki i Marcin umieścił ją w bramce. W 83' Cichowski znalazł się w idealnej sytuacji i powinien doprwadzić do remisu, ale uderzył nieczysto i piłka minęła słupek naszej bramki.

Mazur osiągnął dobry wynik w ostatnim meczu w tym roku. Awansował do edycji wojewódzkiej PP, w której weźmie udział 10 finalistów okręgowych i 5 zespołów III-ligowych. Mecze 1/8 Finału PP MZPN na wiosnę. Na koniec wielkie podziękowania dla Pawła Pałczyńskiego, który przeprowadził videorelacje z Ząbek.

Dolcan Ząbki-MAZUR 1-2 (1-0)
Gole: 43.Cichowski - 52.Dąbkowski (as.Raszka), 67.Raszka (Gałązka)

Mazur: Głasek - Bakuła, Maruszewski, Filipczak, Pasik - Pielak 44żk, Zembol (46.Gałązka 65żk) - Dąbkowski (94.Staluszka), Bylak (90.Celiński), Dąbrowski (68.Trzaskowski) - Raszka

Sędzia: Marcinkowski (Warszawa)